nedietáři

Jindra, 37 let

S Nedietou jsem se potkal letos na jaře. Žil jsem relativně spokojeným rodinným životem. Práce, rodina, občas hospůdka s přáteli. S ním ale postupně přišly i „normální“ starosti. Celý život jsem se snažil sportovat…vlastně jsem se ani snažit nemusel, měl jsem to prostě rád. Ale najednou na to nějak přestával být čas. K tomu sedavé zaměstnání, běžná strava a navíc sem tam takové ty klasické hříšky kompenzující ne vždy naplněný život. A tak se ze mě pomalu ale jistě stal zadýchaný, unavený a přes 100 kg vážící, se sebou samým nespokojený, muž. A to se dřív ručička váhy ani nepřiblížila k 80 kg!

Chtěl jsem s tím začít něco dělat, ale všechny možné diety mě spíše strašily a odrazovaly. Představa, že něco musím a něco jiného zase nesmím, mně přišla obrovsky svazující. Věděl jsem, že takto to nepůjde. A v tom jsem na procházce s rodinou potkal svého kamaráda, který si, podle jeho slov, řekl, že mi pomůže, ať chci nebo ne. Moc jsem si od jeho výzvy ke schůzce nesliboval, ale šel jsem. No a s čím jsem po 2 hodinách odcházel, byl to, že jsem konečně viděl světlo na konci tunelu. Jeho argumenty a rady mi prostě dávaly smysl. Nikdy předtím jsem nad podobnými souvislostmi nepřemýšlel, a o to víc jsem byl odhodlaný to zkusit. Hlavně se mi líbilo, že nebyla nutná žádná velká změna. Dokonce jsem ani nemusel nijak násilně měnit svůj jídelníček a zvyky a to rozhodlo. 

A výsledek? Za 3 měsíce jsem měl dole skoro 10 kg! Říkáte si „jen 10“ Ono ale není 10 jako 10. Těchto 10 nebylo vykoupeno odříkáním, vážením jídla, ani nějakým velkým omezováním. Změnil jsem jen pár věcí a výsledek se dostavil. A za to jsem Nedietě opravdu vděčný.

Vřelé díky,

Jindra


Jitka, 30 let

Ahoj lidičky. Jsem maminka malé slečny, se kterou jsem ještě doma na mateřské. Můj dlouholetý a více méně celoživotní problém je váha…nebo spíš nadváha. Už jsem se s ní celkem naučila žít, ale je fakt, že mě to často štve. Vyzkoušela jsem už možná desítky „zaručených“ diet, ale vždy se stejným výsledkem. Po chvilkovém úspěchu vždycky následoval strmý pád a posun ručičky na váze ještě do vyšších čísel, než byla na začátku. A k tomu navíc ty měsíce odříkání a trápení se. Pak jsem si ale poslechla něco jiného. Něco, co se mi hned zalíbilo. Najednou jsem pochopila, že to všechno mám ve svých rukách a že je Nedieta možná konečně ta pravá cesta pro mě. Byla pro mě totiž už na první pohled úplně jiná a tak jsem se rozhodla to prostě zkusit. Říkala jsem si, že po všech těch pokusech jsem už neměla co ztratit.

Výsledek předčil moje očekávání. Nešlo to ze začátku možná tak rychle jak jsem chtěla a jak jsem byla zvyklá…i v tomto to bylo najednou jiné. Co se mi ale nakonec vyplatilo, byla trpělivost. Po asi čtvrt roce mi moje nepřítelkyně váha ukazovala o 12 kg menší číslo, což byl úžasné. A nejúžasnější na tom všem byl způsob, jakým jsem toho dosáhla. Žádné omezování, žádné litry potu v posilovně… jen pár nových maličkostí v mém životě.

Jsem za to, že jsem NedietuN potkala, moc vděčná. A mělo to ještě jeden „vedlejší efekt“. Díky mému předchozímu životnímu stylu se mi dlouhou dobu nedařilo znovu otěhotnět. A teď? Nevím samozřejmě přesně, co konkrétně mi pomohlo, každopádně brzy se nám narodí druhé dítě a já jsem moc ráda, že mu svojí změnou možná připravím i trochu lepší, zdravější a tím i spokojenější život.

S láskou,                      

Jitka