autor

JAN KOSEK

DSCF9560 mám 43 let
rád jím
jsem hrdý táta
vděčný syn
uctivý vnuk
vážící-si partner
oddaný přítel
věrný kamarád
vášnivý sportovec
pokorný obdivovatel života
nepoučitelný snílek
pokojný bojovník
mírumilovný býložravec
věčný hledač pravd
a taky malý kluk, toužící stát se dobrým člověkem
 

 

 

Jinak jsem táta 2+2 dětí. Dvou vlastních a dvě jsem "vyženil" :). V životě se řídím mottem:

Člověče, najdi klid přijímat věci, které změnit nemůžeš, sílu měnit ty, které měnit jdou a rozum mezi nimi rozlišovat“.

A právě to je důvod, proč jsem se do knížky pustil. Myslím si, že zdraví máme do značné míry ve svých rukou a jezení je jednou z těchto věcí. Můj vztah k jídlu obecně se vyvíjel. A to od klasického pa-žravce, přes maso a vše-žravce, až k dnešnímu býlo-žravci :-) Jídlo mám zkrátka rád!

Proč a jak vznikala kniha

Ve světě zdravého životního stylu se profesně pohybuji už více než 11 let. Netvrdím, že mám univerzální patent na pravdu. Spíše se snažím filtrovat různé přístupy přes svůj "selský" rozum. Co úspěšně projde a sám zařadím do svého života, to potom dál předávám lidem, kteří hledají pomoc. Pokud něco funguje mně a žije se mi tak lépe, je velká pravděpodobnost, že to podobně pocítí i jiní. Mám se asi dost rád, protože odmítám hojně používaná tvrzení typu "tělo má jít do hrobu zhuntované" a podobně. Mně totiž život přijde natolik úžasný, že si chci, ve zdravém těle, doslova vychutnat každou jeho chvilku. A právě s "vychutnáváním" souvisí i téma knížky Nedieta.

 
 

Co chci lidem knihou přinést?

Cílem pro vytvoření knihy Nedieta byly dvě věci. Pokusit se vás odpoutat od falešných očekávání a planých slibů, které se na nás ze všech stran valí a hrnou a zároveň vám dát do rukou jednoduchý, praktický a hlavně žitelný návod k tomu, jak si vybudovat a udržet tělo podle vašich představ a žít tak spokojenější, šťastnější a také zdravější život. To vše jde ruku v ruce a to vše můžete s Nedietou mít. Stačí jen trochu chtít! :)